E bujshme! Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-presidenti ja “faturon” të gjitha aferat ish-bashkëshortes së tij

Pas më shumë se 25 vitesh martesë, çifti Meta-Kryemadhi ka vendosur t’i drejtohet Gjykatës së Tiranës për zgjidhjen e saj. Kërkesa është depozituar zyrtarisht. Sipas procedurave, të dy duhet të paraqiten para togave të zeza për të shprehur mendimet e tyre. Ishte Ilir Meta që bëri të ditur lajmin me zë dhe figurë se ka…

Read More

Tr*nditëse! 29-vjeçarja dh*nohet në banesë nga babai, vëllai dhe i fejuari i saj! E reja përfundon në spital

Një 29-vjeçare është dhunuar brenda në banesë nga babai, vëllai dhe i fejuari i saj. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobta. Raportohet se uniformat blu kanë marrë informacion se e reja ishte dhunuan nga familjarët dhe kanë shkuar në vendngjarje. Në pranga janë vendosur babai i saj, 60-vjeçari me iniciale A. B.,…

Read More

Tragjedi! Mbytja e varkës me emigrantë në ujërat e Kalabrisë, 34 të vd*kur, 66 të zhdukur, mes tyre 26 fëmijë

Një tragjedi u regjistrua pak ditë më parë në ujërat e bregdetit italian, ku një varkë me emigrantë është fundosur. Ngjarja ka ndodhur në jugore të vendit në fillim të kësaj jave, duke e çuar numrin e të vdekurve në 34. Mediat italiane raportojnë se mbi 60 persona rezultojnë të zhdukur nga mbytja e varkës…

Read More

Anticikloni fillon tërheqjen, era ‘problematike’ në plazh dhe shi në male, por do kemi temperatura te fr*kshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton që për fundjavën vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga shkretëtira e Afrikës së Veriut. Megjithatë duke filluar nga dita e sotme Anticikloni Afrikan fillon gradualisht tërheqjen e tij duke i…

Read More

E tm*rrshme/ Prindërit e lanë për disa orë të mbyllur në makinë në pikun e vapës, humb jetën foshnja 2-muajshe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një foshnjë 2-muajshe ka humbur jetën, pasi u la për disa orë në një makinë të mbyllur nga prindërit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Santee, San Diego të Kalifornisë. Sipas ‘The San Diego Tribune’, një person telefonoi 911 rreth orës 12:20 të mëngjesit të 13…

Read More