Fundjavë për plazh? Sinoptikani Hakil Osmani tregon çfarë pritet me motin nesër dhe pasnesër

Meteorologu Hakil Osmani, në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “7pa5” ka bërë parashikimin e motit për fundjavën dhe të hënën e javës së ardhshme. Mëngjesi i sotëm ka pasur një rënie të lehtë të temperaturave të ajrit, por fundjava do të sjellë përmirësim të kushteve të motit dhe rritje temperaturash. Osmani: Edhe pse mëngjesi…

Read More

Ndryshon moti, ja çfarë pritet ditët në vijim sipas sinoptikanëve: I nxehti afrikan rikthehet sërish, ja kur

Sinoptikania rezarta xhakollari duke parashikuar motin tregoi se diten e sotme do te kemi renie te temperaturave si dhe reshje shiu ne pjesen veri perendimore te vendit deri ne mesdite ndersa ne pjesen tjeter mot te kthjellet por te fresket pasi i nxehti afrikan eshte terhequr Diten e shtune pritet renie te temperaturave ne mengjes…

Read More

Në Shqipëri nuk e vlerësuan, sot ka dy klinika në Gjermani. Historia e mjekes që u dashurua me inxhinierin

Aurora Dollenberg është shqiptarja nga Patosi i Fierit, që ka emigruar në Gjermani, ku ka zhvilluar karrierën si mjeke. Atje ajo ka njohur edhe bashkëshortin gjerman, me të cilin ka krijuar familje. Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, Aurora tregoi fillimet në Gjermani, si u njoh me bashkëshortin dhe marrëdhënien mes tyre….

Read More

Kur ikën vala e të nxehtit? Sinoptikanja jep lajmin shumëpritur, ja kur do të vijnë ditët e freskëta

Porja tha se fundjava do të shoqërohet me temperatura relativisht të larta por jo si fundjava që kaloi e cila kishte temperatura më të larta sa shënohen gjatë muajit qershor. Meteorologia Lajda Porja e ‘Meteoalb”, në një lidhje live News24 foli për parashikimin e motit për ditët në vijim. Sipas meteorologes vera ka nisur shumë…

Read More