E rëndë! Vjehrri vr*t me pushkë dhëndrin

GREQI – Një vrasje brutale ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës (24/2) në Agia Varvara, kur një 69-vjeçar ka marrë pushkën dhe ka qëlluar mbi dhëndrin e tij 57-vjeçar, baba i dy fëmijëve të mitur, duke e plagosur për vdekje. Sipas informacioneve të para, përpara të shtënave dyshohet se ka pasur një përleshje, por ende…

Read More

Aksident tragjik në Itali/ Shpejtësia i merr jetën 35-vjeçarit shqiptar

Një aksident tragjik është regjistruar ditën e sotme në Itali, ku fatkeqësisht ka humbur jetën një shqiptar. Siç raportojnë mediat fqinje aksidenti ka ndodhur gjatë orëve të pasdites, ku makina e drejtuar nga 35-vjeçari si pasojë e shpejtësisë së lartë është përplasur me një pemë. Një përplasje e cila rezultoi fatale për 35-vjeçarin i cili…

Read More

U tha se janë në prag divorci, veprimi i fundit i Xhensilës dhe Besit ngre dyshime rreth çiftit

Dy artistët, një nga çiftet më të njohura të estradës shqiptare nuk kanë konfirmuar e as hedhur poshtë zërat, por pas veprimeve të tyre, fansat janë të sigurt për ndarje, ose të paktën krisje në marrëdhënie. Ata nuk ndiqen më me njëri tjetrin në Instagram, ndërsa dyshimet janë përforcuar edhe më shumë, pasi dyshja kanë…

Read More

Po ju ndjek qeni? Mos vraponi, ja çfarë duhet të bëni në këto situata

Stina e dimrit na bën që të shohim qen endacakë çdo ditë. Megjithatë, lind një problem nëse ata veprojnë armiqësor. Ekspertët ndanë këshilla se si të mbroheni dhe të parandaloni kafshimet e qenve. Së pari, përpiquni të qëndroni të qetë. Qentë vërtet ndiejnë frikën njerëzore. Nëse keni një qen agresiv përballë, është e vështirë të…

Read More

Ndryshoi emrin për t’i shpëtuar dënimit në Itali, shqiptarit i ndodh ‘hataja’ sapo shkel në vendin fqinj

Një 53-vjeçar shqiptar është arr stuar nga policia italiane pasi ka rezultuar i dë nuar Shqiptari u ndlua nga policia në Pontremoli për kontroll teksa drejtonte një kamion me targa italiane. Gjithçka dukej se ishte në rregull, por vëmendjen e agjentëve e tërhoqi gjuha e shoferit, një italishte e rrjedhshme, por nga pasaporta e paraqitur…

Read More