editorshqiplajme

Mjeshtri i madh i humorit feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush aktori i njohur Agron Llakaj

Aktori i njohur dhe shumë i dashur i humorit, Agron Llakaj feston sot 64-vjetorin e lindjes. Llakaj është një nga aktorët që ka dhuruar kontribute shumë të mëdha për artin në Shqipëri duke sjellë të qeshura pafund në shtëpitë e çdo shqiptari. Fillimet artistike i ka në shtëpinë e kulturës së Memaliajt nga viti 1978…

Read More

E pazakontë! Pluhuri saharian ‘pushton’ Athinën, qyteti dhe zonat përreth mbulohen nga mjegulla portokalli

Një mjegull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinë. Sipas zyrtarëve, ky është një nga episodet më të këqija që ka goditur Greqinë që nga viti 2018. Territori grek ishte goditur nga një valë ë tullë pluhuri në fund të marsit dhe fillim të prillit, të cilat mbuluan…

Read More