Dietσlσgia e njσhυr : Ja çfarë fshihet pas këtij prσdυkti që shqiptarët e kσnsυmσjnë shpesh

Blerina Bσmbaj, nje dietσlσge e njσhur ne vend : Kσnsumimi i mishit te perpunuar si prσshuta, sallami, salcicet, kremvicet etj. eshte i lidhur me rrezik me te larte ndaj kancerit, diabetit te tipi 2 dhe semundjeve kardiσva skulare. Ndersa, kσnsumimi i tepert i mishit te kuq lidhet shpesh me infarktin, gσditjet ne tru, diabetin dhe…

Read More

U prish dynjaja/ Flenë të tre në të njëjtin shtrat, motrat binjake ndajnë të njëjtin burrë, duam të ngelim shtatzënë të dyja

Kemi dëgjuar histori nga më të ndryshmet dhe më të pazakontat, por kjo që do lexoni më poshtë është një nga historitë më të cuditshme që keni lexuar ndonjëherë.Dashuria vjen në shumë forma, e për këtë arsye ne nuk do të gjykojmë binjaket identike, Anna dhe Lucy De Cinque, të cilat jetojnë me të fejuarin…

Read More

“Shkaktojnë kan*er”, ushqimet që duhet ti hiqni nga frigoriferi sipas Hetem Ramadanit..!?

Ai ka zgjuar kureshtjen e të gjithë shqiptarëve me prezantimin e formulës “magjike” mbi shërimin e disa sëmundjeve pa ilaçe dhe të jetuarit deri në 140 vjeç, duke u ushqyer shëndetshëm dhe duke medituar.Madje, disa pacientë të tij kanë dëshmuar që ai i ka shëruar për një kohë fare të shkurtër. Por për të treguar…

Read More

Shtang vajza nga Puka: I fejuari është “kot fare” në shtrat, kurse unë dua dike që të më q… s’i t’ia bëj a ta ndaj?

Një vajzë e fejuar ka pakën/aqësi për jetën se/k su ale që i ofron partneri i saj. Vajza thotë që djalin e das/h uron, ama mungesa e këna/qës isë në marr/ëdhënie in/t i me po e bën të dy/shojë për jetëgj/atësinë e kësaj fejese. Kjo është historia e rrë/fyer. “Disa ndoshta edhe do të më…

Read More

3 arsyet pse një burrë duhet ta dojë gruan e tij më shumë sesa nënën e tij, si mendoni ju?

1. Gruaja juaj nuk duhet të ndihet sikur duhet të konkurrojë me nënën tuaj për dashurinë, respektin dhe adhurimin tuaj. Ju mund të keni një martesë të shkëlqyer DHE një marrëdhënie të shkëlqyer me nënën tuaj, por martesa juaj duhet të jetë e para. Përveç kësaj, lloji i dashurisë që ndjeni për gruan tuaj është…

Read More

Mjeku popullor tregon receten per zemrën e sëmurë dhe tensionin e lartë të gj*kut

Hysni Dankshi Sëmundjet e zemrës janë të shumta dhe të ndryshme. Disa prej tyre i shkaktojnë të sëmurit jo vetëm vuajtje të shumta, por ehde vdekjen. Diagnoza e sëmundjes mund të vihet vetëm nëpërmjet mjekut specialist, ku aty merret një diagnostikim i rregullt dhe i saktë. Specialisti amerikan i zemrës, dr.Andel Eis thotë: “Të konsumosh…

Read More