U tha se janë në prag divorci, veprimi i fundit i Xhensilës dhe Besit ngre dyshime rreth çiftit

Dy artistët, një nga çiftet më të njohura të estradës shqiptare nuk kanë konfirmuar e as hedhur poshtë zërat, por pas veprimeve të tyre, fansat janë të sigurt për ndarje, ose të paktën krisje në marrëdhënie. Ata nuk ndiqen më me njëri tjetrin në Instagram, ndërsa dyshimet janë përforcuar edhe më shumë, pasi dyshja kanë…

Read More

Na ka mbajtur të gjithëve të mbërthyer pas TV! E njihni ikonën e viteve ’60, jeton prej vitesh në SHBA, ja si duket sot spikerja e famshme e TVSH

Nëse sot kemi vajzat, “show girl”, vajzat e bukura dhe të suksesshme që janë pandalim në ekran, në vitet ’60 të vetmet kanë qenë spikeret.  Prandaj ato ishin edhe ikona të ekranit. Një ndër to ishte edhe Mimoza Tafaj. Fytyra të bukura, simpatike, brune e bionde, me një buzëqeshje natyrale, me një zë melodioz, qëndrim…

Read More

Këngëtarit shqiptar i dalin ‘sekretet’, rrëfimi i të dashurës që e bëri baba: Bota m’u përmbys kur gruaja e tij e mori vesh

E paragj kuar, e vetmuar dhe me një vajzë 3-vjeçare të cilën nuk do ta br ktisë në jetimore, një 29-vjeçare nga një qytet i Jugut ka marrë guximin dhe ka bërë publike historinë e saj me një burrë të martuar, këngëtar të muzikës popullore. Ajo pretendon se është përdh n u ar nga ai,…

Read More

Të gjithë e mbajmë mend për interpretimin e magjisë “Përrallë nga e kaluara”/ Si duket sot “Marigoja” (FOTO)

Aktorja e famshme do të mbahet mend sidomos për interpretimin e magjishëm të “Marigosë” përkrah Robert Ndrenikës dhe Hajrie Rondos në filmin “Përallë nga e kaluara”. Po flasim për aktoren Elvira Diamanti. Aktorja ka lindur me 30 nëntor të vitit 1962. Por në rastin e saj merr kuptim shprehja “mosha është thjesht numër”. Siç e…

Read More

E papritur/ Pasi ofendoi dhe hodhi akuza të rënda ndaj Xhensilës, Cllevio i telefonon Bes Kallakut(Video)

Në rrjetin social TikTok po qarkullon së fundminjë video ku personazhi i famshëm Clevio Serbiano shfaqet duke folur në telefon me aktorin e humorit Bes Kallaku, duke thënë se “ka bërë paqe me të”. Kujtojmë se këngëtarja Xhensila Myrtezaj, ”kërcënoi” me gjyq Clevion, pasi ky i fundit e ofendoi dhe hodhi akuza të rënda duke…

Read More

Xhensila u jep fund thashethemeve, heq unazën e martesës, gazetari i njohur zbardh detajet e bujshme nga ndarja e çiftit

Ndarja e Xhensila Myrtezait dhe Bes Kallakut duket se nuk janë thjesht zëra që qarkullojnë në rrjet, ndërsa çifti më i përfolur të showbizz-it duket se ka nisur procedurat e divorcit. Gazetari Labinot Nimani theksoi se çifti madje kanë hequr çdo fotografi që në plan kishte portretin familjar nga rrjetet sociale. Nimani tha se shpreson…

Read More