Çudit vajza nga Puka: I fejuari është “kot fare” në shtrat, kurse unë dua dike që të më… s’i t’ia bëj a ta ndaj?

Një vajzë e fejuar ka pakën/aqësi për jetën se/k su ale që i ofron partneri i saj. Vajza thotë që djalin e das/h uron, ama mungesa e këna/qës isë në marr/ëdhënie in/t i me po e bën të dy/shojë për jetëgj/atësinë e kësaj fejese. Kjo është historia e rrë/fyer. “Disa ndoshta edhe do të më…

Read More

Kjo foto po bën namin, çifti flen në shtrat 5.5 metra me të gjithë fëmijët e tyre. Motivi lë pa fjalë

Një ish-lojtar i rugby-t nga Belfast dhe gruaja e tij, një mësuese e joges, ndajnë shtratin e tyre prej 5.5 metrash me 4 fëmijët e tyre. Kjo është një praktikë që mund të duket e pazakontë për shumë njerëz, megjithatë, këta prindër sigurojnë që në sajë të këtij aranzhimi të ri në dhomën e gjumit,…

Read More

Me siguri që nuk e keni ditur se si ka lindur kënga e famshme “Në pijetore unë jam ulur”? Historia e dhimbshme

Është një nga serenatat më melodioze korçare, por historia e krijimit të këngës “Në pijetore unë jam ulur”, është sa e trishtë, aq edhe shpresëdhënëse. Këngën që e kemi dëgjuar të kënduar nga vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti, e kanë kirjuar nga një grup muzikantësh të bu.rgosur në bur.gun famëkeq të Spaçit. Historinë e…

Read More

I martuar dhe me tre fëmijë, 58-Vjeçari nga Burreli i shtang të gjithë: Dua një femër tjetër për në shtrat, gruaja që kam nuk e ka problem fare

Siç e dini telefonatat tek Aldo Morning Show janë nga më të çuditshmet. Rasti që ka bërë përshtypje ka qenë ai i një 58-vjeçar nga Burreli. Kadriu tha se është i martuar, me tre fëmijë, por kërkon një grua të dytë për ‘qejf’. “Jam Kadriu nga fshati Dukagjin i Burrelit. Kisha nevojë për një njohje,…

Read More