Ndodh e papritura me motin përgjatë javës! Temperaturat në të gjithë vendin do..

Meteorologu Hakil Osmani ka bërë parashikimin e motit për gjatë javës. Pritet që kjo javë të sjellë rënie të temperaturave në të gjithë territorin shqiptar. “Kjo javë sjell rënie të temperaturave të ajrit në të gjithë territorin shqiptar. Dita e sotme sjell maksimumin në 37 gradë celsius ndërsa në orët e para të mëngjesit kemi…

Read More

Durrësi, magnet për vendas e turistë! Pushuesit besnikë të Kosovës, italianë e polakë të kënaqur me kushtet dhe çmimet

Temperaturat e larta të korrikut i kanë mbushur plot plazhet e Durrësit përgjatë të gjithë vijës bregdetare. Pushues vendas e të huaj kanë nxituar të freskohen në ujërat e Adriatikut dhe të shijojnë gjithçka ofron bregdeti shqiptar. “Është hera e parë që vijmë këtu. Shkuam drejt e në Tiranë dhe pastaj erdhëm në këtë bregdet…

Read More

Vjen lajmi i mirë! Të nxehtit përvëlues po i vjen fundi/ Ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Vala e të nxehtit e cila ka nisur prej më shumë se dy javësh në të gjithë Evropën duket se do të marrë fund. Ekspertët dhe meteorologët evropianë dhe rajonalë parashikojnë se do të kemi ulje të temperaturave dhe dhanë një shpjegim se pse kjo valë e të nxehtit zgjati kaq gjatë. Vapa ekstreme që…

Read More

Tr*nditet Shqipëria! Vr*ten 3 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Memaliaj. Bëhet fjalë për një vrasje të trefishtë, ndërkaq janë mësuar identitetet e viktimave dhe dinamika e ngjarjes Teksa qëndronin në ambientet e një lokali kanë mbetur të vrarë 3 persona dhe 1 i katërt ka mbetur i plagosur. Viktimat janë identifikuar deri në këto…

Read More