Eli Fara feston sot ditëlindjen, do habiteni sa vjeçe mbush ikona shqiptare

Ajo është një ndër ikonat e muzikësh shqiptare. Por përtej këngës, një vëmendje të veçantë ka patur gjithmonë imazhi i saj. Eli Fara duket sikur i ka ndërprerë marrëdhëniet me kohën dhe me kalimin e viteve nuk ndryshon asgjë në paraqitjen e saj.

Sot, ajo feston ditëlindjen dhe me sigrui mosha e saj do tju lerë “gojëhapur”.

Eli Fara mbush sot 57 vjeç.

Urimet nga miqtë, kolegët e familjarët e saj kanë nisur që në mesnarë në rrjetet sociale.