Aksidenti tragjik në Librazhd, viktima 18 vjeç, tre shokët e tij të plagosur rëndë

Nga aksidenti kanë mbetur të lënduar edhe drejtuesi i mjetit, Zeneli si dhe dy të rinj të tjerë që ndodheshin në makinë, Gerald Verçani dhe Janikos Jorgo.

Advertisements

Tre të lënduarit janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital për momentin jashtë rrezikut për jetën.

Advertisements

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të aksidentit.

Ky është aksidenti i dytë tragjik brenda pak orësh.

Rreth orës 17:30 një tjetër aksident tragjik u shënua në fshatin Belorta, në Korçë.

Dy automjete u përplasën kokë më kohë dhe 36 vjeçari Elvis Mizaku ndërro jetë rrugës për në spital. Ndërsa pesë persona të tjerë mbetën të lënduar dhe sipas informacioneve janë jashtë rrezikut për jetën.

albeu.com