E dielë “e zezë”, dy të rinj vdesin në aksident, 8 të plagosur

Shkak i ngjarjes së rëndë dyshohet një manovër e gabuar e njërës prej makinave të përshira në aksident.

Advertisements

Aksidenti i dytë tragjik u shënua në aksin “Librazhd-Perrenjas”, rreth orës 20:30.

Advertisements

Meglin Zeneli, 21 vjeç humbi kontrollin e makinës dhe doli nga rruga.

Si pasojë humbi jetën 18 vjeçari Dorian Belba, pasagjer.

I lënduar mbeti shoferi dhe dy persona të tjerë që ndodheshin në makinë Gerald Verçani dhe Janikos Jorgo.

Të tre u transportuan në spital për ndihmë mjekësore dhe mësohet se janë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të aksidentit.