Shkoi për të takuar mbesën, italiani tall dhe vr*t shqiptarin

Një 61-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme në Itali.

Ngjarja ka ndodhur pas një sherri të momentit mes shqiptarit dhe autorit 41-vjeçar me origjinë italiane.

61-vjeçari shqiptar kishte shkuar për të vizituar mbesën e tij.

Sipas mediave italiane, që kanë rindërtuar skenën e krimit, dyshohet se mes të dyve ka shpërthyer një debat për shkak të qëndrimit tallës të italianit ndaj shqiptarit.