Lëkundje tërmeti shumë pranë Shqipërisë, ja ku ishte epiqendra

Pasditen e së hënës ka ndodhur një tërmet në zonën e Malishevës.

Siç raporton Meteo Kosova, tërmeti ka qenë epiqendër mes Malishevës dhe Tërpezës, me magnitudë prej 3.1 shkallë Rihter.

“Tërmet me epiqendër në mes të Malishevës dhe Tërpezës, me magnitudë prej 3.1 shkallë Rihter! Tërmeti ka ndodhur në orën 18:04”, thuhet në njoftim.