I riu nga Durrësi bën gjestin fisnik! I gërvish makinën vajzës dhe nuk largohet, por ja çfarë bën(Foto)

Ne kohet ku jetojme nuk ka shume njerez te mire ato i gjene shume rralle si tek kjo histori qe do tregojme me poshte.

I tillë është veprimi i një të riu nga Durrësi i cili, teksa ishte duke nxjerrë makinën nga parkingu gërvishti një makinë tjetër të parkuar.

Pas kësaj ka dalë nga makina, ka parë gërvishtjen dhe kur ka kuptuar që pronari i makinës tjetër nuk ishte aty, ai ka marrë një letër, ka shkruar numrin e telefonit dhe e ka lënë mbi xham.

Vetëm pak minuta më pas ka ardhur pronarja e makinës së gërvishtur, e cila nuk ka kërkuar asgjë nga i riu, por thjesht ka vlerësuar gjestin e tij.

Ndaj kjo eshte dicka e bukur kur shikon njerez te mire.Prandaj thuhet qe e mira shperblehet me mire dhe miresjellje.