Tërmeti i fuqishëm trondit këtë vend, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë.

Advertisements

Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke shtuar se nuk ishte lëshuar asnjë paralajmërim për cunami.

Advertisements

Për momentin nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.