Tërmeti i fortë shkund Greqinë, sa ishte magnituda

Gjatë natës, jën tërmet me magnitudë 4.1 Rihter, ka tronditur Greqinë.

Epiqendra e tërmetit, është regjistruar në një distancë prej 3 kilometrash në perëndim të Amfilochisë, ose 246 kilometra nga Athina.

Mediat vendase në Greqi, bëjnë me dije se thellësia e tërmetit ishte 13.1 kilometra. Për fat të mirë, nuk ka raportime për dëme materiale.

Greqia është një vend me aktivitet të lartë sizmik dhe tërmete të tilla janë të shpeshta në vendin fqinj