Surprizat e motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 4/17°C

– Zonat e ulëta 8/19°C

– Zonat bregdetare 10/21°C