Plot surpriza nga moti, ja çfarë pritet të ndodh me temperaturat

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 4/17°C

– Zonat e ulëta 8/19°C

– Zonat bregdetare 10/21°C