E rëndë/ U raportua i zhdukur, gjendet i vd*kur aktori i njohur

Cole Brings Plenty, një aktor në filmin ‘1923’ të Paramount+, i cili u raportua i zhdukur në fillim të kësaj jave, ka vdekur në moshën 27-vjeçare.

Zyra e sherifit në Johnson County, Kansas, ndau në një njoftim për shtyp se oficerët u thirrën në Homestead Lane rreth orës 11:45 të së premtes në lidhje me një automjet të pabanuar. Autoritetet thanë se po kërkonin zonën kur zbuluan një mashkull të vdekur në një zonë të pyllëzuar larg automjetit”, i cili më vonë u identifikua si Cole.

Shkaku i vdekjes nuk ishte i disponueshëm menjëherë, por zyra e sherifit tha se ishte një hetim në vazhdim.

Te martën, xhaxhai i Cole, Mo Brings Plenty, i cili gjithashtu luan në Yellowstone , shkoi në Instagram për t’i kërkuar publikut ndihmë për të gjetur aktorin që nuk ishte parë që nga e diela në Kansas. Departamenti i Policisë së Lawrence konfirmoi se ai ishte në kërkim pas një incidenti të dyshuar të dhunës në familje më 31 mars.

Sipas policisë, oficerët iu përgjigjën raportimeve të një femre që bërtiste për ndihmë të dielën në një apartament, por para se të arrinin në vendngjarje, i dyshuari tashmë kishte ikur në këmbë. Autoritetet thanë se kamerat e trafikut identifikuan Cole si të dyshuarin në arrati, gjë që bëri që policia t’i dorëzonte një deklaratë nën betim prokurorit lokal të qarkut për arrestimin e Cole pas incidentit. “Ne e kemi identifikuar atë si të dyshuarin, kemi arsye të mundshme për arrestimin e tij dhe kemi lëshuar një alarm për agjencitë e zonës,” shkroi Departamenti i Policisë Lawrence në një njoftim të martën.

Autoritetet në Lawrence që atëherë kanë përditësuar se ata janë gjithashtu në vendngjarje në Johnson County “duke mbështetur familjen dhe hetuesit” pas vdekjes së Cole.

Më vonë të premten, Mo shkoi në mediat e tij sociale, duke shkruar : “Jam thellësisht i pikëlluar të konfirmoj se djali im, Cole, është gjetur dhe nuk është më me ne. Ne duam të shprehim mirënjohjen tonë të përzemërt për të gjithë për lutjet dhe mendimet pozitive që dërguat për Cole. Gjithashtu do të donim të falënderonim të gjithë ata që erdhën për të ecur pranë nesh ndërsa ne kërkonim djalin tim dhe siguruam burimet që na nevojiteshin për të zgjeruar zonat tona të kërkimit. Mësova këtë javë se sa njerëz e njihnin mirësinë në zemrën e Cole dhe e donin atë.

Gjatë kësaj kohe tepër të vështirë, ne kërkojmë privatësi ndërsa përpunojmë pikëllimin tonë dhe kuptojmë se si ecim përpara. Ju lutemi ta dini se ne ju vlerësojmë dhe vlerësojmë mirëkuptimin tuaj.”