E rëndë/ Përmbyset autobusi, 14 persona humbin jetën, plagosen 31 të tjerë

Mëngjesin e sotëm, një aksident i rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku të paktën 14 persona humbën jetën dhe 31 të tjerë u plagosën, kur një autobus u përmbys në Malinalco, shteti qendror i Meksikës, tha sekretariati lokal i sigurisë meksikane.

Aksidenti ndodhi në autostradën Capulin-Chalma dhe policia e shtetit ka marrë pjesë në të, thuhet në një deklaratë të sekretariatit të sigurisë.

“Sipas raportit, autobusi po udhëtonte me pasagjerë nga San Luis de la Paz, shteti Guanajuato”, thuhet në deklaratë.

Në vendngjarje kanë shkuar edhe ekipet mjekësore për transportimin e të lënduarve në spital.