Aksident i frikshëm në vendin fqinj, autobusi plot me pasagjerë humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën, raportohet për pesë të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm (15 prill) në zonën e Liosionit në Greqi.

Aksidenti ka ndodhur pasi shoferi i autobusit ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe është përplasur me shtyllën.

Përplasja ka qenë e rëndë, dhe siç duket edhe në pamje dëmet janë të konsiderueshme.

“U përpoqa në çdo mënyrë ta kontrolloja sa mundja”- tha shoferi.