Verë në dimër! Moti merr kthesën e fortë këtë javë, meterologu Osmani zbulon çfarë pritet të ndodhë

Meterologu Hakil Osmani bën me dije se javën që vjen moti do të dominohet nga temperatura të larta gjatë orëve të mesditës.

Advertisements

Ai bën me dije se që nga dita e sotme do ketë kthjellime deri të mërkurën, gjatë paraditeve,

Advertisements

ndërsa pjesa e dytë e javës do ketë më shumë vranësira duke krijuar mundësi për reshje të izoluara në veri dhe veriperëndim.

Temperaturat e mëngjeseve mbeten të freskëta ndërsa në mesditë do ketë anomali të temperaturave ku do kemi temperatura deri në 19 gradë në pjesën e parë të javës ndërsa në pjesën e dytë të javës temperaturat do të shkojnë deri në 22 gradë celsius, sidomos në zonat bregdetare dhe në kryeqytet.