Vajza e ndau se s’kishte shtëpi në Tiranë, korçari i kthen përgjigje: Ty dhe famiIjes tënde

Tirana është bërë kryeqendra jo vetëm për të rinjtë që duan të ndërtojnë aty të ardhmen por edhe për moshat më të mëdha. Megjithatë një pjesë e mirë e shqiptarëve që duan të jetojnë brenda territorit zgjedhin pikërisht kryeqytetin për veten dhe fëmijët e tyre.

Advertisements

Kështu ka qenë edhe dëshira e dy prindërve nga një fshat i Tiranës të cilët dëshironin që vajza e tyre të martohej me një djalë që kishte shtëpi në kryeqytet.

Advertisements

Vetë vajza ka rrrëfyer historinë e duke thënë se ajo ishte dashuruar me një djalë nga Korça, por ai nuk e bleu dot një shtëpi në Tiranë. Për këtë arsye ajo e ka n darë por megjithatë është shprehur e fr ikë suar se mos ndoshta i ndodh ndonjë gjë ngaqë s’do ta pë rba llon te dot nd arjen.

Vajza shkruante:

Pershendetje! jam nje vajze nga nje fshat i tiranes.para 5 vjetesh njoha nje djale ne fb nga korca.iku itali flisnim dite e nate.nuk qendroi ahume itali dhe kur erdhi u takuam.per mua ka qene dita me e lumtur data 19.8.2013.ai me premtoi se do blinte shtepi ne tirane e do jetonim bashke pasi

familja ime nuk donte nje dhender qe mos kishte shtepi ne tirane.ai nuk e blevi dot ate shtepi dhe une i dhashe f und lidhjes mgjths e doja.ai nuk donte te nd aheshim me donte vertet por une per ta larguar u solla me nje fjaIor shume te as h per.njehere me ka thene qe une nuk jetoj dot pa ty dhe fatit tim nuk i dihet.me thoni kam vepruar drejt apo ga bim?kam f rik e vertet se do i beje gje vetes.flm.”

Mirëpo ditën e sotme i riu nga Korça i ka kthyer përgjigje duke i thënë se asaj dhe familjes së saj ai i ka Iënë Zotin për të gj yku ar dhe se ajo mund të rrijë e qetë pasi ai s’ka ndërmend t’i bëjë gjë vetes.

Djali nga Korça shkruan: Pershendetje !doja ti pergjigjesha asaj vajzes nga fshati i tiranes qe kishte f rik e se ai djali qe kishte lene mos i bente gje vetes.une jam ai djali .dhe i them se mos ki merak se nuk i bej gje vetes per ty jo.une nuk jam perfekt e as pretendoj te jem.vetem nje gje do ti them:ty dhe familjes tende ju kam Iene Zotin.”