Shqipëria dridhet nga tërmeti, ja epiqendra

Mëngjesin e kësaj të enjteje, një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter, është regjistruar në Shqipëri.

Advertisements

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në orën 06:32 në qarkun e Elbasanit.

Advertisements

Sipas të dhënave paraprake, nuk raportohet për pasoja në njerëz apo dëme materiale.