E bujshme! Aktori i dashur për publikun shqiptar i bashkohet shtëpisë së ‘BBV3’

Burime eskluzive për ‘Iconstyle’, bëjnë me dije se një tjetër banor do t’i bashkohet këtë javë konkurrentëve të ‘Big Brother Vip’. Bëhet fjalë për aktorin e njohur, Margent Caushi i cili do të vijë në një eksperiencë tërësisht ndryshe, ku do të kemi mundësinë ta shohim në ‘360 gradë’ të karakterit dhe figurës së tij.

Advertisements

Margent Caushi është një aktor shqiptar. Ai e filloi karrierën e tij të aktrimit në moshën 13 vjeçare në shfaqjet shkollore në Athinë, Greqi ku jetoi me familjen e tij për 15 vjet. Ai është diplomuar në nivelin ‘Bachelor’ dhe Master në Aktrim në Universitetin e Arteve në Tiranë, Shqipëri.

Advertisements

Nuk ka më vend për dyshime! Aktori i dashur për publikun shqiptar

Ai i bie pianos dhe baterive, flet 3 gjuhë: shqip, greqisht, anglisht. Ai ka fituar disa çmime në role të ndryshme si, Aktori më i Mirë i Ri, Festivali i Teatrit të Komedisë Korçë 2018 Çmimi Aktori më i Mirë në rol dytësor, Festivali i Teatrit të Preshevës 2020.