Efektivët mësyjnë në qelinë e shqiptarit me rrezikshmëri të lartë ne burgu “Koridhalos”, ja çfarë i gjeti policia

Forcat speciale greke EKAM në bashkëpunim me skuadrën OPKE dhe me ndihmën e një qeni nuhatës kanë mësyrë në qelitë e burgut “Koridhalos” duke kontrolluar 45 qeli. Në shumë prej qelive të kontrolluara mësohet se ndodhen edhe shtetas shqiptarë të dënuar për vepra të ndryshme penale. Nga kontrollet janë zbuluar 24 celularë, 1 router wireless,…

Read More

A do të ketë reshje shiu? Temperatura deri në 28 gradë dhe…/ ‘Kapriçot’ e motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me motin

Moti për ditën e nesërme pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme, sipas parashikimit të SHMU. Pritet të ketë kthjellime në pjesën e parë të ditës, ku gjatë pasdites do të ketë prezencë edhe të vranësirave në pjesën më të madhe të vendit. Në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat do të…

Read More

‘Ndizen’ shpresat për azilkërkuesit shqiptarë në Britani, Home Office del me njoftimin urgjent

Azilkërkuesit shqiptarë që preken nga ligji i ri i ashpër i emigracionit në Britaninë e Madhe kanë një motiv për të qëndruar të qetë përkohësisht, pasi deportimi për në Ruanda po shkon drejt dështimit. Kjo pasi, stafi i Home Office dhe Forcave Kufitare kanë paralajmëruar se do të nisin grevat nëse u kërkohet të mbështesin…

Read More

Në takimin me Bashën i riu degjeneron Berishën: Absurde të flasim për të, se do as Tropoja! Në Shkodër e mundi Luiz Ejlli, një lojtar servil (Video)

Në takimin me të rinjtë në Shkodër, Basha u ndesh edhe me mbështetës të cilët jo vetëm që nuk e donin Berishën, por e kritikonin nga ana politike. Një i ri nga Malësia e Madhe e ka cilësuar absurde të flitet ende për të në politikë, madje sipas tij humbja në Shkodër është e ulët….

Read More

Babai gjen llogarinë bankare pa asnjë qindarkë, i biri mohon t’i ketë marrë: S’kam çfarë të të tregoj! (Video)

Avniu është një baba që ka sjellë djalin e tij, Eranieon në “Shihemi në Gjyq”. gjithashtu, të pranishëm në publikun e programit “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, ndodhen bashkëshortja, Flora dhe nipi i sa, Jurgeni i cili ka një marrëdhënie shumë të afërt me Eranieon. Problemi qëndron te llogaria familjare bankare në të cilën…

Read More