A do të luajë Hysaj pas ‘gafës’? Trajneri Sylvinho merr vendimin e bujshëm

Kuqezinjtë do të zbresin sot në fushë për tu përballur me Kroacinë. Kjo është ndeshja e dytë për Shqipërinë në finalet e Kampionatit Europian dhe do të luhet në stadiumin “Volksparkstadion” të Hamburgut, në orën 15:00. Elseid Hysaj është vënë në qendër të kritikave të forta, të një kryqëzimi, pasi tifozët që e kanë cilësuar…

Read More

E gjithë Europa po flet për gjestin e madh që bëri Berat Gjimshiti në finalen e Europa League, shikoni se çfarë bëri lojtari i Shqipërisë

Berat Gjimshiti nuk është vetëm një lojtar i madh, por edhe një njeri i madh. Këtë e ka treguar gjithmonë, madje edhe në finalen e Europa League të fituar kundër Leverkusen, 3-0. Mbrojtësit shqiptar iu besua shiriti i kapitenit në krah pasi Toloi gjendej në stol dhe De Roon ishte i dëmtuar. Pasi Ceferin i…

Read More

Tokyo2020/ Smajlaj performon mirë, por mbetet jashtë finales, Qerimaj i nënti në peshëngritje

Atleti Izmir Smajlaj ka dhuruar një performancë pozitive në disiplinën kërcim së gjati në Lojrat Olimpike. Shkodrani në provën e tij të dytë ka kërcyer 7.86 metër, duke zënë vendin e nëntë në baderinë e tij kualifikuese. Gjithsesi kampioni në fuqi i ballkanit e ka patur të vështirë për t’u kualifikuar në finale, pasi në…

Read More

Asnjëra nuk kanë llogari zyrtare, keqpërdoret emri i kampioneve olimpike në rrjetet sociale

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka ardhur me një njoftim zyrtar në lidhje me keqpërdorimin e emrit të kampioneve olimpike, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Majlinda Kelmendi në rrjetet sociale. Emri i kampioneve olimpike të Kosovës ka filluar të keqpërdoret në rrjetet sociale nga njerëz të papërgjegjshëm. Kjo ka bërë që KOK-u të vijë me…

Read More