Çfarë ndodh me të vaksinuarit që preken nga Covid? Njihuni me 4 simptoma të reja

Britanikët e vaksinuar kundër Covid 19 po raportojnë simptoma unike, të padëgjuara deri tani. Shërbimi shëndetësor në vend raporton se nëse keni tështima të vazhdueshme, e ndërkohë jeni vaksinuar, kjo mund të jetë një shenjë se jeni infektuar sërish. Tre simptomat e tjera që po mbizotërojnë tek personat e imunizuar por që preken sërish nga…

Read More

Ky shtet i madh europian heq masat anti-Covid, mbi 70% e popullsisë e vaksinuar

Belgjika ka hequr masat anti-Covid duke hequr kufirin në numrin maksimal të klientëve në dyqane dhe qendra tregtare. Për më tepër, masat janë zbutur për ngjarje të tilla si ngjarje kulturore, shfaqje ose sportive. U vendos që hapësirat e mbyllura, të cilat mund të strehojnë deri në 3.000 persona, të funksionojnë me kapacitet të plotë….

Read More

Me flamurin e Kosovës pas shpine dhe i përlotur, Biden falenderon Vjosa Osmanin për medaljen që do japë për djalin e tij të ndjerë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar se do të ndajë Medaljen Presidenciale për “Sundim të Ligjit” për të ndjerin Beau Biden, të birin e Presidentit amerikan Joe Biden për kontributin e tij gjatë shërbimit të tij në Kosovë. Lidhur me këtë, Kreu i Shtëpisë së Bardhë falenderon presidenten Osmani me anë të një video-mesazhi,…

Read More

Si po paraqitet gjendja nga pandemia? Publikohet harta e re e koronavirusit në Evropë

Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC) lëshoi ​​një hartë të re të COVID-19 sot. Harta Epidemiologjike ECDC për Evropën botohet çdo javë bazuar në incidencën 14-ditore dhe proporcionin e testeve pozitive në numrin e përgjithshëm të testuar. Harta ECDC është këshilluese, por disa shtete anëtare mbështeten në të kur vendosin kufizime epidemiologjike…

Read More

Çfarë e pret Tokën? Shkencëtarët paralajmërojnë: 12 muaj dimër, borë, akull, temperatura deri në -50 grad

Ç’po ndodh me motin? Toka mund të përballet me një mot mjaft të ftohtë me stuhi dëborë gjatë 30 viteve të ardhshëm. Kjo pasi pritet të hyje në “Mini-epokën e Akullnajave”, ka paralajmërua një shkencëtar. Sipas “The sun” i ftohti do të shkaktohet pasi Dielli do të hyjë në një “letargji” natyrale, ndërsa kjo pritet…

Read More