Nuk arriti te fitonte betejën me sëmundjen e rendë. Humb jetën 25 vjecari

Nje lajm i hidhur vjen nga Gjermania ku mesohet se ka humbur jeten 25 vjecari nga Kosova.

25-vjecari quhej Val Zukaj, nga Belegu i Deçanit në Kosovë. I riu humbi jeten nga semundja e rende pas nje beteje te gjate ai nuk arriti qe te jetonte.

25 vjecari nderroi jete ne Gjermani. Nje humbje e madhe per familjen dhe per komunitetin ku ai jetonte.

Trupi i tij do te prehet ne paqe ne varrezat e fshatit Beleg.

Zoti e meshirofte!