Anomalitë e motit do të vazhdojnë gjatë, sinoptikania zbulon sa do të zgjasë

Kjo masë e nxehtë ajrore që ka pushtuar vendin tonë pritet te qëndrojë në të gjithë territorin tonë dhe të zgjasë ende për disa ditë.

Dita e sotme dhe e nesërme pritet te jene ditët më të nxehta te javës por edhe në fundjavë priten temperatura mjaft të larta.

Termometri pritet te shkojë 40 gradë në hije.

Sipas sinoptikanes Rezarta Xhakollari, i nxehti afrikan që ka pushtuar vendin tonë pritet të zgjasë të paktën deri më datë 20 korrik. Pas datës 20 do të kemi një terheqje dhe priten reshje shiu..

Për më shumë ndiqni videon më poshtë