Vala afrikane në Shqipëri, sinoptikanja jep lajmin e shumëpritur: I nxehti do të..

Sipas sinoptikanes Rezarta Xhakollari, i nxehti afrikan që ka pushtuar vendin tonë do të largohet shume shpejt, pasi java e ardhshme do të freskohet, do te kemi temperatura me normale dhe muaji do të mbyllet me temperatura normale.

Sipas sinoptikanes pritet qe diten e djele vala e nxehte pritet te largohet dhe kemi renie te temperaturave..

Sot pritet qe termometri te shkoje deri ne 41 grade. Edhe bregdeti do te kete temperatura mjaft te larta deri ne 39 grade..

Edhe neser priten temperatura te larta ashtu si dita e sotme..

Fillimi i javes pritet e fresket me nje renie prej 10-15 grade..

Per me teper ndiqni videon me poshte..