Tro*ditëse/ I riu shqiptar gjendet i pajetë në një kanal vaditës në Greqi

Një shqiptar, i moshës 35-vjeç është gjetur i pajetë në një kanal vaditës në zonën e Koulouta, Imathia në Greqi.

Trupi i pajetë i shqiptarit u gjet mesditën e kësaj të mërkure nga forcat zjarrfikëse, ndërsa në vendngjarje ka mbërritur edhe policia.

Vendi ku u gjet i ndjeri nga Shqipëria, është në një zonë rurale midis fshatrave Diavatos dhe Kouloura të Imathia.

Operacionin e rikuperimit e kanë tentuar 15 zjarrfikës me 4 automjete duke përfshirë edhe ekipin e zhytësve me një varkë shpëtimi.

Policia po kryen hetimet paraprake për rrethanat në të cilat ndodhi ngjarja tragjike