Temperatura përvëluese, Osmani: Të enjten “f*rri” zbret në tokë

Sinoptikani, Hakil Osmani në një intervistë në Ora News u shpreh se nga dita e martë dhe deri të enjten pritet të ketë rritje temperaturash.

Osmani: Mesdita do të sjelli një rritje të ndjeshme të temperaturave të ajrit, duke bërë që maksimumet të kenë regjistruar vlerën rreth 35 gradë Celsius.

Temperaturat më të larta priten të jenë sot në qarkun e Beratit, Elbasanit dhe Gjirokastrës.

Këto do jenë tre zonat që do regjistrojnë temperaturat më të larta.

Gjithashtu kryeqyteti, Shkodra do jenë me temperatura të larta rreth 35 gradë Celsius.

Nga dita e martë deri të enjten pritet të ketë rritje të temperaturash.

Maksimumet ditën e martë, pritet të shkojnë deri në 37 gradë Celsius.

Ndërsa dita e enjte pritet të sjellë temperature deri në 40 gradë Celsius.