Ndryshon moti, ja çfarë pritet ditët në vijim sipas sinoptikanëve: I nxehti afrikan rikthehet sërish, ja kur

Sinoptikania rezarta xhakollari duke parashikuar motin tregoi se diten e sotme do te kemi renie te temperaturave si dhe reshje shiu ne pjesen veri perendimore te vendit deri ne mesdite ndersa ne pjesen tjeter mot te kthjellet por te fresket pasi i nxehti afrikan eshte terhequr

Diten e shtune pritet renie te temperaturave ne mengjes dhe gjate drekes por mot me diell dhe i kthjellet.

Diten e diel kemi mot te qendrueshem i favorshem per plazh me temperatura ne rritje por era do te mbetet problematike ne bregdet.

Diten e hene pritet rikthim i te nxehtit me temperatura te larta pasi i nxehti afrikan pritet te rikthehet ne vendin tonë.