Kur freskohet moti? Flet sinoptikanja e njohur: Duhet të presim deri ditën e..(Video)

Sipas sinoptikanes kjo javë pritet të jetë kryesisht në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të nxehta. E gjithe java do te kete pak vranesira dhe ndonjehere reshje kalimtare. I gjithe qershori pritet te jete i nxehte në te gjithe ballkanin sipas sinoptikanes

Nga dita e hënë dhe deri ditën e mërkurë vendi ynë pritet mot i nxehte i ndikuar nga i vala afrikane.

Ditën e enjte pritet që vendi ynë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira dhe pas orëve të mesditës mot me kthjellime.