Vr*u nënën një ditë më parë, 62-vjeçari bën deklaratën tro*ditëse para hetuesve: Kam v**rë 2 mijë veta, por s’më beson njeri!

Ditën e djeshme, një ngjarje tronditëse ndodhi në qytetin e Lezhës, ku 62-vjeçari Arsen Dani, vrau me thikë nënën e tij në Bulevardin “Gjergj Fishta”.

Mësohet se ai ka folur para hetuesve, ku është shprehur; “Kam vrarë 2 mijë vetë s’më beson njeri, vrava nënën time dhe ma besuan”, shprehet 62-vjeçari Arsen Dani i cili një ditë më parë masakroi me thikë për vdekje nënën e tij Gjylije Dani, brenda apartamentit ku jetonin në lagjen “Besëlidhja” të qytetit të Lezhës.

62-vjeçari ka shfaqur probleme të theksuara të shëndetit mendor, ndërsa po mbahet në dhomat e paraburgimit të komisariatit të Lezhës.