Humbi jetën në vendin e punës/ Detaje të reja nga ngjarja tragjike, 28-vjeçari Emiljano Frroku u rrëzua pasi u shkëput vinçi

Ditën e djeshme, 28-vjeçari Emiljano Frroku, humbi jetën tragjikisht, pasi ra nga një lartësi në pallatin ku punonte në Shëngjin.

Viktima ishte i pasiguruar dhe po punonte në një shtesë pa leje.

Sipas burimeve, punëtori ka qenë duke ngjitur vinҫin, i cili është shkëputur dhe ka marrë me vete edhe Emiljano Frrokun dhe ka rënë poshtë bashkë me të.

Objekti ishte në ndërtim e sipër, por sipas burimeve kati i 9 dhe i 10 po ndërtoheshin pa leje.

Në lidhje me ngjarjen, janë shpallur në kërkim 3 persona, ndërsa vijojnë hetimet për të parë veprimet e IVMT, IKMT dhe policisë së shtetit për këtë ndërtim.

Sipas Inspektoriatit të Punës, i riu që humbi jetën ishte i pasiguruar, ndeërsa nuk bëhen publike se kush ishte firma me të cilën punonte viktima.