Harrojeni plazhin ne fundjavë, rikthehet vjeshta me reshje e stuhi, ja çfarë pritet ditët në vijim sipas sinoptikanëve

Sipas sinoptikanes Rezarta Xhakollari ne 24 oret e ardhshme do te kemi nje mot kryesisht te qendrueshem, megjithate pas ores 16:00 nuk perjashtohet te kemi reshje shiu te izoluara kryesisht në zonat malore. Temperaturat kane pesuar nje renie duke bërë që vendi të jetë me i freskët.

Edhe për ditën e nesërme, të premten pritet e njejta situate.

Ndersa per fundjaven na pret nje mot vjeshte jo te favorshme per det, sidomos sidomos dita e diele pritet me reshje shiu dhe stuhi dhe renie temperaturash. Edhe pse me pas do te kemi nje permiresim, ende nuk do te kemi nje situate per te pushuar ne det deri te pakten ne javen e dyte te qershorit.