A do të ketë reshje shiu? Surprizat e motit për ditën e nesërme

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim pasdite të pasuara nga reshje shiu.

Era do të fryjë me drejtim veriperendim (NW) me shpejtësi 8 msek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 -4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 11/22°C
– Zonat e ulëta 14/26°C
– Zonat bregdetare 15/26°C