Vranësira dhe reshje shiu në të gjithë vendin/ Surprizon moti për ditën e nesërme

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu , reshje bore në Alpe.

Era do të fryjë me drejtim jug (SW) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5-6 me lartësi vale 0,5-2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 8/15°C

– Zonat e ulëta 10/18°C

– Zonat bregdetare 14/17°C