Tërmet me v*ktima, fëmijët dalin nga dritarja(Foto)

Katër të vdekur dhe rreth 50 të plagosur është bilanci nga tërmeti 7.4 që goditi Tajvanin.

Advertisements

Shumë ndërtesa janë dëmtuar dhe disa të shembura në qarkun Hualien.

Advertisements

Pas tërmetit ka pasur paralajmërime emergjente për cunam si në ishull ashtu edhe në vendet fqinje, veçanërisht në Japoninë jugore dhe Filipine, alarme që erdhën gjatë orëve të para të mëngjesit.