Krim i rëndë në familje/ Gruaja vr*t burrin dhe hedh fëmijët nga makina, nuk do ta besoni arsyen absurde

Tragjedi e pabesueshme në Los Anxhelos. Një grua 34-vjeçare, astrologe, e cila po fliste për eklipsin dhe apokalipsin në rrjetet sociale, vrau partnerin e saj dhe hodhi fëmijët e saj nga makina.

Ajo hodhi vajzat nga makina përpara se të vriste partnerin e saj, thotë policia e Los Anxhelosit, në një incident që ka tronditur komunitetin lokal. Danielle Johnson dyshohet se hodhi një foshnjë dhe një fëmijë nëntë vjeçar nga SUV në lëvizje pasi vrau Jaelen Chaney dhe më pas vrau veten.

Foshnja tetë muajshe u shpall e vdekur në vendngjarje herët të hënën, ndërsa vajza e madhe u dërgua në spital me lëndime mesatare, sipas zyrtarëve të zbatimit të ligjit.

Nëna e vajzave, Danielle Cerakia Johnson, goditi për vdekje partnerin e saj në Ëoodland Hills të San Fernando Valley, rreth 40 kilometra në veriperëndim të qendrës së Los Anxhelosit dhe u largua me një Porsche Cayenne, sipas Departamentit të Policisë së Los Anxhelosit (LAPD).

Sipas policisë, në banesë u gjetën letra tarot.

“Dera e tyre ishte e hapur, kishte gjak në dysheme që të çonte në banesën e tyre dhe një shteg në korridor që të çonte në ashensor dhe pashë pak gjak në mure”, sipas policisë.

Ajo e goditi me thikë Chaney në gjoks ndërsa ai ishte në divan. Sipas Los Angeles Times, ajo dyshohet se u përpoq të tërhiqte trupin e tij të gjakosur nga banesa, por në një moment hoqi dorë dhe e tërhoqi trupin përsëri në kuzhinën e banesës.

Pasi vrau burrin e saj, Johnson, 34 vjeç, më pas u nis me makinë për në Culver City, rreth 9 milje në perëndim të qendrës së Los Anxhelosit, dhe i hodhi vajzat e saj nga SUV gjatë vozitjes, tha LAPD.

Emrat e vajzave nuk janë bërë të ditur.

Në një postim ditë para vrasjes, ajo e kishte quajtur eklipsin “mishërimi i luftës shpirtërore” dhe tha: “Nëse ju është dashur ndonjëherë të zgjidhni një anë, koha për të bërë mirë në jetën tuaj është tani.”

Sipas burimeve të zbatimit të ligjit që folën për ABC News, motivi i vrasjes-vetëvrasjes mbetet i paqartë, por policia po shqyrton postimet e Johnson në mediat sociale. Hetuesit thanë se mund të mos e dinë kurrë se çfarë e shtyu atë të vriste partnerin dhe fëmijën e saj, por thanë se po intervistojnë miqtë dhe familjen e saj për më shumë informacione.