Kjo është 24-vjeçarja që u përplas për vd*kje nga shoferi i dehur

Kjo është 24-vjeçarja që ndodhej në koma dhe nuk mundi t’i shpëtonte plagëve të marra nga një aksident në aksin rrugor “Përrenjas-Qafë Thanë”.

Vajza 24-vjeçare, ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin e Traumës në Tiranë.

Bashkë me viktimën e cila qëndroi në koma për 5 ditë, mbetën të plagosur edhe tre anëtarë të familjes.

44-vjeçari Jetmir Daci, përplasi 6 persona të familjeje ndërsa ata ishin pranë mjetit të tyre, pasi kishin ndaluar në ambientet e një lokali, rreth 30 m larg korsisë së rrugës. Në testin e bërë rezulton se 44-vjeçari ka qenë i dehur në timon në nivelin 0.40 mg/l në momentin që ka përplasur familjarët.

Pas ngjarjes së rëndë autori u ndalua nga policia, por u lirua nga Prokuroria, ndërsa sot pas 5 ditësh, u vendos ndalimi i tij.

Artan Pishkashi, emigrant i cili ishte kthyer në Shqipëri për një arsye familjare, është përballur me këtë aksident të rëndë.

Vajza tjetër e familjes 10-vjeçe, ka thyer këmbën e po ashtu fraktura ka pësuar dhe vajza 6-vjeçare.