Familjarja e gruas që u v*a në Pejë përlot me fjalët: Edin e dashurove me shpirt dhe…(Foto)

Ngjarja e rëndë e mëngjesit të sotëm, që tronditi Kosovën, ku një grua u ekzekutua me armë zjarri nga bashkëshorti, tronditi mbarë opinionin publik.

Ngushëllime dhe fjalë prekëse të shumta i kushtohen sot Gjyljeta Ukellës, gruas që u vra sot nga bashkëshorti i saj në Pejë.

Dardane Balaj, një e afërme e saj, ka shkruar disa rreshta kujtimi për Ukellën.

“Lamtumire Dud ‘kështu te thërrisja prej dashnisë Gjyljeta Ukella, nuk te pata kunat por të desha si një motër të vogël, pastaj te pata edhe motër edhe shoqe, lamtumire Gjyljeta e bukur, ishe femër e rralle dhe shume e zonja”, shkroi e afërmja e viktimës.

Mes rreshtave, ajo tregoi edhe lidhjen e viktimës me tashmë të dyshuarin për vrasje, burrin saj.

“Edin e dashurove me shpirt me te gjitha te metat e tij , familjen e mbrojte nga vuajtja çdo herë, sakrificat dhe vuajtjet i more me vete, por pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte, por Gjyljeta ndoshta mendoj qe vuajtjet tua u mbyllen, tani pusho e qetë”, tha Balaj.