Aksident i rëndë/ Kamioni përplaset me autobusin, 14 të vd*kur

Një aksident i rëndë me pasoja tragjike është regjistruar në Bolivi, ku të paktën 14 persona humbën jetën, pasi një autobus u përplas me një kamion në një rrugë rurale në Bolivi.

Mediat e huaja raportojnë, se mes viktimave ishte edhe një fëmijë,

Kamioni që transportonte kripë, ka qenë me shpejtësi të lartë dhe ka bërë një parakalim të gabuar, më pas është përplasur kokë më kokë më autobusin, duke shkaktuar edhe pasojat tragjike.