A do të ketë reshje shiu nesër? Surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e
Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 5/16°C

– Zonat e ulëta 10/19°C

– Zonat bregdetare 12/19°C