73 vjecarja u martua me 39 vjecarin dhe tregon lumturinë që po përjeton me të

Kristina 73 vjece u njoh online me bashkeshortin e saj Hamza Dridi ne 2018 teksa po i mesonte anglishten ne nje kurs online.

Kristina, nje mesuese anglishteje ne pension ka dy femije te rritur dhe ka punuar shume me refugjatet ne Angli.

Hamza e trajton Kristinen si mbretereshen e tij dhe tregon se si u dashuruan me shikim te pare. Ata jetojne ne Tunizi prej vitesh tashme. Ai eshte autor librash ndersa ajo per arsye fizike nuk merret me aktivitete te tjera vec profesionit te saj.

Disa muaj pasi ishin njohur Kristina tregon se shkoi me pushime 2 javore ne Tunizi per te takuar Hamzain. Por ajo qendroi e nuk eshte kthyer me ne Angli qe atehere. Ata u martuan 2 vite me pas dhe ceremonia e tyre martesore perbehej nga 20 pjesetare te familjes se tij.

Gjyshja 73 vjecare thote se bashkeshorti nuk e le te preki pune me dore dhe ajo po jeton vertete si nje mbretereshe me Hamzain. Tashme ata po mbledhin fonde qe te Hamza te marri nje vize per ne Mreterine e Bashkuar pasi duan qe te takoje familjen e Kristines.

Femijet e saj kane ardhur dhe e kane takuar Hamzain pasi ata u martuan dhe cdo mes tyre shkon shume mire. Ne jemi cift i lumtur dhe jeta ime ka ndryshuar. Shoqet e mia jane ne azil ndersa un po jetoj nje histori te bukur dashuri dhe kujdesi ndaj meje. Asnjeher me pare nuk kam pasur nje mashkull qe eshte kujdesur per mua ne kete menyre ndaj jam e lumtur dhe po e shikoj kete martese.