Gjak shqiptarësh në rrugët e Italisë, i riu humbet jetën në aksident(EMRI)

Një tjetër aksident vdekjeprurës ka ndodhur të dielën e 17 mars-it në Itali në zonën e Gaeta.

Viktima e këtij aksidenti është sërish një i ri shqiptar, 30-vjeçari Dhurim Shini, banues në këtë zonë.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, ditën e djeshme rreth orës 19:30 në Gaeta, dy makina janë përplasur ‘kokë më kokë’ duke sjellë dhe vdekjen e Dhimitër Shini, si dhe kanë mbetur të plagosur dy persona të tjerë.

30-vjeçari ishte duke drejtuar makinën tip “Smart” ku në shpejtësi të lartë është përplasur në mënyrë brutale me një “Opel”.

Tek kjo e fundit ishte një grua 58-vjeçare dhe një pasagjer, të cilët janë transportuar në spital me plagë të rënda.

Përpjekjet e personelit 118 për shpëtimin e djalit ishin të padobishme dhe ai vdiq praktikisht menjëherë.

Përpjekjet e personelit 118 për shpëtimin e djalit ishin të padobishme dhe ai vdiq praktikisht menjëherë.

Një tjetër ngjarje e rëndë që përfundoj me vdekje ndodhi mbrëmjen e së shtunës po në Itali, ku si pasojë e një aksidenti humbën jetën 2 të rinj shqiptarë.