Feston sot ditëlindjen, do habiteni sa vjeç bën këngëtarja e njohur shqiptare Mira Konçi

Këngëtarja e njohur Mira Konçi, ka festuar ditëlindjen ditën e djeshme, më 4 mars.

Advertisements

Ndoshta do e keni vështirë ta besoni, por këngëtarja ka festuar ditëlindjen e 51. Mira Konçi duket edhe më e re e më e freskët se në kohët kur performonte në skenat shqiptare.

Advertisements

Padyshim që nuk ka munguar urimi nga vajza e saj, Era Saraçi.

“Gëzuar ditëlindjen Mbretëresha ime. Të dua më shumë se ccdo gjë tjetër”, shkruan vajza dhe njëkohësisht shoqja e saj Era.

Këngëtarja Mira Konçi është laguar prej dekadash nga ekrani shqiptarë, por prej vitesh është larguar edhe nga vendlindja për të jetuar në Amerikë.

Largimi në Amerikë nuk ishte ogur-mirë për jetën private të Mira Konçit dhe Shpetim Saraçit pasi shumë shpejt u mësua divorci i çiftit. Pas ndarjes, Shpëtimi u rikthye në Shqipëri ku vazhdon karrierën si kompozitor, ndërsa Mira dhe fëmijët vazhdojnë jetesën në New York.

Mira dhe Shpëtimi janë prindër ë dy fëmijëve, Erës dhe Drinit.