Vetëv*asja e 47-vjeçares, deklarata tronditëse e vjehrrit: Djali e kishte kapur në gabim, vjen reagimi i familjes së Fatbardha Palit

Kanë kaluar vetëm pak ditë nga ngjarja e rëndë në Greqi, ku 47-vjeçarja shqiptare, Fatbardha Pali, u vetëvra pas deklaratave të saj në “Facebook”.

Ditën e djeshme, gjatë një interviste televizive, deklarata e vjehrrit të saj Kadri Pali, tronditi opinionin publik.

Ai u shpreh se i biri dhe 47-vjeçarja, ishin ndarë prej disa muajsh dhe se nusja kishte tradhtuar djalin e tij dhe ky po ashtu, ndaj edhe ishin ndarë.

Ndër te tjera, ai tha se 47-vjeçarja ka shprehur shumë gjëra, por nuk janë të vërteta.

“Djali im e kishte kapur në faj dhe jetonin të ndarë prej muajsh”, tha ai.

Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i familjes së Fatbardha Palit, të cilët shprehen se në gjithë këtë histori, Iliri, burri i Fatbardhës është fajtor për vdekjen e saj, pasi nuk ju ka shprehur asnjë shqetësim dhe as ka treguar se ishin ndarë.